^ Do góry

Stowarzyszenie wędkarskie

Aktualny Regulamin

Aktualny Regulamin Stowarzyszenia Wędkarskiego „Kaniowski Karp Królewski”.

ZASADY WĘDKOWANIA WYMIARY, LIMITY i OKRESY OCHRONNE

§ 1.

1. Do podstawowych zasad uprawiania sportu wędkarskiego w Stowarzyszeniu Wędkarskim „Kaniowski Karp Królewski” im. A. Gascha w Kaniowie należy:

a) wędkowanie na dwie wędki za wyjątkiem spinningowania – jedna wędka

b) młodzież w wieku od lat 8 do 18 wędkuje na jedną wędkę na wszystkich akwenach. Dopuszcza się możliwość wykupienia pełnego zezwolenia bez stosowania ulgi młodzieżowej i wędkowanie na dwie wędki po ukończeniu 16 lat.

Do czasu uzyskania pełnoletności wędkowanie jest możliwe wyłącznie pod nadzorem pełnoletniego opiekuna.

2.  Wędkarz przed rozpoczęciem wędkowania powinien sprawdzić, czy posiada:

a) kartę wędkarską (tzw. białą), legitymację członkowską Stowarzyszenia Wędkarskiego w Kaniowie, kalendarzyk złowionych ryb na rok bieżący (za rok ubiegły w przypadku określonym w § 2pkt 7.

3. Na akwenach Stowarzyszenia wędkujemy:       

a) całą dobę, od momentu wykupienia zezwolenia na dany rok za wyjątkiem jesieni, gdzie reguły ustala Zarząd SW.

Zabrania się wędkowania po wykorzystaniu limitu wpisywanych ryb na dany rok (25 dorośli i 10 młodzież). Nie dotyczy sportowego wędkowania na akwenach nr 1 i 4.

b) zanęcanie i wędkowanie ze sprzętu pływającego jest zabronione,                                                     

c) dopuszcza się łódki zdalnie sterowane do wywozu zanęty oraz zestawów na wszystkich akwenach Stowarzyszenia

z poszanowaniem wędkujących kolegów wędkarzy. W przypadku połowu za pomocą łódek zdalnie sterowanych na akwenach 5 i 6 należy stosować się do uregulowań zawartych na mapkach ww. akwenów. Szczegóły dostępne na stronie internetowej oraz tablicy ogłoszeń.

d) każdy wędkarz zobowiązany jest do posiadania i używania maty lub kołyski.

4. Zabrania się łowienia:

a) na stromych brzegach akwenu nr 6 od strony wschodniej

b) na pływających podestach akwenu nr 5 i na całej jego południowej części należącej do ORiSW (do płotu prywatnej posesji).

c) zabrania się wędkowania z lodu na wszystkich akwenach Stowarzyszenia oraz na oznaczonych tarliskach.

§ 2

1. Wymiary ochronne następujących gatunków:Sum – dolny wymiar 70 cm, górny 150 cm, Sandacz – dolny wymiar 50 cm, górny 80 cm, Szczupak – dolny wymiar 60 cm, górny 90 cm, Okoń – dolny wymiar 20 cm, górny – 35 cm; Karp - dolny wymiar 40 cm, górny 60 cm, Amur - dolny wymiar 50, górny 80 cm; Pstrąg – dolny wymiar 35 cm – limit roczny 5 szt., Leszcz – dolny wymiar 40 cm, górny 60 cm, Płoć - dolny 20 cm, górny b.o., Wzdręga – dolny wymiar 20 cm, górny b.o., Lin – dolny 30 cm, górny 50 cm, Karaś - dolny 20 cm, górny b.o.

b) pozostałe gatunki zgodnie z ogólnokrajowym zapisem o rybactwie śródlądowym.

2. Gatunki ryb wpisywane do kalendarzyka: karp, amur, sandacz, szczupak, tołpyga, sum, pstrąg (na odwrocie)  

a) wszystkie wymienione gatunki po złowieniu bez zbędnej zwłoki wkładamy do siatki i wpisujemy  do zezwolenia lub wypuszczamy.        

3. Limity złowionych ryb wpisywanych do kalendarzyka: dorośli – 25 sztuk (w tym 5 sztuk drapieżnika).

Młodzież – 10 sztuk (w tym 3 szt. drapieżnika; z wyjątkiem sytuacji dopuszczonej wg § 1.b). Pstrąg nie wchodzi w limit, należy go wpisywać na odwrocie kalendarzyka, przy zachowaniu limitu dobowego złowionych ryb w ilości 2 sztuk i limitu rocznego – 5 szt.

4. Limity dobowe:

a) po złowieniu drugiej ryby wpisywanej do kalendarzyka kończymy wędkowanie na dany dzień, wpisujemy godzinę zakończenia łowienia i opuszczamy stanowisko. Rozpoczęcie wędkowania w następnej dobie jest możliwe po upływie 6 godz. od ostatniego wpisu.

b) pstrąg (max 2 szt./doba i 5 szt./rok), karaś i inna biała ryba łącznie – max. 5 kg na dobę - należy wpisać na odwrocie kalendarzyka, (sumik karłowaty bez ograniczeń). W momencie wrzucenia do siatki pierwszej złowionej białej ryby należy wpisać w kalendarzyku datę połowu i godzinę złowienia ryby, a po zakończeniu wędkowania ilość/wagę złowionych ryb oraz godzinę zakończenia wędkowania.

Uwaga! Po zarybieniu i otwarciu łowisk w ciągu jednej doby można wpisywać i zabierać tylko 1 sztukę ryb określonych w § 2 pkt 2 i 3.

5. Przestrzegać okresów ochronnych następujących gatunków: sum, szczupak, sandacz – od 1 stycznia do 31 maja, jesiotr cały rok.

6. Po zarybieniu dane łowisko może być wyłączone z wędkowania na okres ustalony i podany do wiadomości przez Zarząd Stowarzyszenia.

7. Na akwenach nr 1 i 4 dopuszcza się łowienie okonia metodą spinningową przez cały rok. Czynny członek SW KKK może łowić sportowo  w okresie od 1 stycznia do czasu wykupienia zezwolenia - obowiązuje posiadanie legitymacji Stowarzyszenia oraz zezwolenia za rok poprzedni.

ROZDZIAŁ 2 - ZOBOWIĄZANIA

§ 3

1.  Członek Stowarzyszenia, który w roku poprzednim nie wykupił zezwolenia lub nie opłacił składki członkowskiej będzie traktowany, jako nowo wstępujący do Stowarzyszenia.

2. Każdy czynny członek Stowarzyszenia zobowiązany jest do udziału w akcjach porządkowania akwenów wędkarskich. Młodzieżowy członek Stowarzyszenia zobowiązany jest do jednorazowego udziału w akcji sprzątania akwenów wędkarskich. Członkowie Stowarzyszenia, którzy ukończyli 70 lat zwolnieni są z w/w obowiązków. Na akcje porządkowe należy zabrać ze sobą Kalendarzyk złowionych ryb celem potwierdzenia wykonania prac.

a) jedna nieusprawiedliwiona nieobecność skutkuje karą pieniężną w kwocie 150 zł i zatrzymaniem zezwolenia do czasu uregulowania kary,

b) druga nieobecność skutkuje wykluczeniem ze Stowarzyszenia,

c) dopuszcza się możliwość opłacenia (wykupienia) prac porządkowych w momencie wpłaty za zezwolenie na dany rok.

3. Każdy członek Stowarzyszenia Wędkarskiego zobowiązany jest poddać się kontroli Komisji Dyscyplinarnej oraz każdemu wędkarzowi Stowarzyszenia, kontrole mogą być prowadzone jednoosobowo.

a) kontrolujący ma prawo sprawdzić: posiadanie wszystkich dokumentów zezwalających na wędkowaniew Stowarzyszeniu, siatkę z rybami ze sprawdzeniem wymiarów ochronnych i gatunków ryb, wypychak, podbierak(lub chwytak), metalowe podpórki, siatkę z obręczami lub worek karpiowy, przymiar, wagę, matę lub kołyskę.

Wszystkie w/w czynności związane z kontrolą mogą się odbyć w obrębie łowisk Stowarzyszenia w poszanowaniu i zrozumieniu z obu stron.

5. Każdy członek SW KKK, który stwierdzi wszelkiego rodzaju naruszenie regulaminu i porządku zobowiązany jest do podjęcia stosownych do sytuacji działań. Należy również niezwłocznie powiadomić Zarząd lub/i Komisję Dyscyplinarną o zaistniałym fakcie.   

§ 4

1. Zobowiązuje się wędkarzy przystępujących do wędkowania do niezwłocznego wysprzątania stanowiska, usunięcia śniętych ryb, śmieci, itp. w promieniu 10 m.   

2.  W przypadku zauważenia zanieczyszczenia wody lub jego skutków, jak np. śnięte ryby, zmiana koloru wody, plamy olejowe, nienaturalny zapach, wędkarz ma obowiązek natychmiast zawiadomić o tym Zarząd.

3. Każdy czynny członek Stowarzyszenia ma prawo zaprosić gościa do wędkowania na jego sprzęcie i stanowisk za wyjątkiem czynnych wędkarzy Stowarzyszenia, osób wykluczonych ze Stowarzyszenia, jak również czasowo objętych zakazem wędkowania. Złowione ryby należy wpisać do kalendarzyka zapraszającego.

3 a. Nie mogą zostać wydane „karty na okaziciela” osobom wykluczonym ze Stowarzyszenia, jak również czasowo objętym zakazem wędkowania.

4. Zabrania się: wnoszenia na akweny Stowarzyszenia Wędkarskiego w Kaniowie ryb złowionych na obcych łowiskach,  jak i przenoszenia ryb pomiędzy naszymi łowiskami za wyjątkiem osób spinningujących.

a) sprzedawać złowionych ryb,

b) rozdawać złowionych ryb na terenie łowiska,

c) zabrania się używania kotwic za wyjątkiem łowienia metodą spinningową lub z użyciem martwej lub żywej rybki.

5. W czasie wędkowania wędki muszą być pod stałym nadzorem ich użytkownika.

6. Wszystkie złowione ryby w stanie żywym, zgodnie z limitem ilościowym i wymiarami ochronnymi, należy przechowywać do zakończenia wędkowania wyłącznie w siatkach wykonanych z miękkich nici rozpiętych na sztywnych obręczach lub worku karpiowym. Każdy wędkarz musi przechowywać osobno złowione przez siebie ryby.

7. Zezwala się na spinningowanie na wszystkich akwenach sekcji za wyjątkiem okresów ochronnych (odstępstwo §2,p.7)

8. Zobowiązuje się wędkarzy Stowarzyszenia do stosowania się do zarządzeń i komunikatów, które są umieszczane na tablicach informacyjnych Stowarzyszenia oraz na stronie internetowej Stowarzyszenia.

9. Zgodnie z ustaleniami należy użytkować akweny z poszanowaniem innych uprawnionych, użytkowników, jak:

akwen Żwirownia nr 5 – UKS „SET”, Ośrodek Rekreacji i Sportów Wodnych, akwen „Miasteczko”- OSP Kaniów.

10. Obowiązuje całkowity zakaz biwakowania.

11. Dopuszcza się tzw. zasiadki pod następującymi warunkami:

a) namioty bez podłogi, posiadanie maty lub kołyski,

b) maksymalny czas trwania wędkowania to 3 doby,

c) niezależnie od czasu trwania zasiadki limit złowionych ryb w tym przypadku zawsze wynosi 2 szt.

12. Zakazuje się parkowania na drodze dojazdowej do żwirowni obok akwenu „Miasteczko”, jak również wjazdu i parkowania na trawiastej części parkingu (za wyjątkiem zawodów). Zabrania się wjazdu i parkowania samochodów na wschodnim wale akwenu „Miasteczko”.

13. Wprowadza się czasowe, gościnne, karty wędkarskie na akweny „1” i „4” (po wykupieniu karty każdy otrzyma szczegółowy regulamin).

14. Wędkarz, który korzysta z wybudowanego stanowiska na akwenie nr „3” musi go opuścić na prośbę właściciela.

ROZDZIAŁ 3 - ZAWODY WĘDKARSKIE I PRZEPISY KOŃCOWE

§ 5

  1. Szczegółowy regulamin danych zawodów aszany jest na zbiórce przed rozpoczęciem zawodów.

2.W trakcie trwania zawodów obowiązuje całkowity zakaz wędkowania na pozostałych akwenach Stowarzyszenia (za wyjątkiem zawodów z okazji Dnia Dziecka, Zawodów Karpiowych oraz Spinningowych).

Zarząd Stowarzyszenia informuje, że w przypadku naruszenia Regulaminu w punktach oznaczonych na czerwono skutkuje wykluczeniem czasowym od 1-ego miesiąca do 1-ego roku lub wykluczeniem dożywotnim. Naruszenie regulaminu w pozostałych punktach skutkuje upomnieniem z odpracowaniem od 5 do 20 godz. na rzecz Stowarzyszenia, o ile punkt regulaminu nie stanowi inaczej.Od uchwały Zarządu w sprawie wykluczenia czasowego, pozbawienia członkostwa lub innej nałożonej kary zainteresowanemu przysługuje odwołanie do Walnego Zebrania Członków. Uchwała Walnego Zebrania Członków jest ostateczna.

W sprawach nieuregulowanych niniejszym Regulaminem mają zastosowanie przepisy Statutu SW KKK, a także obowiązującego prawa, w tym Ustawy o Rybactwie Śródlądowym, Prawa Wodnego, Rozporządzenia Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi w sprawie połowu ryb, Rozporządzenia Ministra Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej.

 *****************************************************************

 

STATUT Stowarzyszenia Wędkarskiego „Kaniowski Karp Królewski” im. Adolfa Gascha z siedzibą w sołectwie Kaniów

Rozdział I
Nazwa, siedziba, teren działania, charakter prawny.

§1
Stowarzyszenie Wędkarskie „Kaniowski Karp Królewski" im. Adolfa Gascha z siedzibą w sołectwie Kaniów posiada osobowość prawną i działa na podstawie ustawy z dnia 7 kwietnia 1989 r. „Prawo o stowarzyszeniach” (tekst jednolity Dz. U. Nr 79, poz. 855; zm. z 2003r.Dz.U.Nr 96,poz. 874), na podstawie ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie (Dz.U. z 2003 r. Nr 96 poz.873 z późniejszymi zmianami) oraz niniejszego Statutu.

§ 2
1. Terenem działalności Stowarzyszenia jest gmina Bestwina, a w szczególności znajdujące się na tym obszarze akweny wodne powstałe wskutek działalności górniczej, a zwłaszcza eksploatacji węgla oraz żwiru, oddane Stowarzyszeniu w użytkowanie określone nin. Statutem.
2. Stowarzyszenie może używać nazwy skróconej: Stowarzyszenie Wędkarskie „Kaniowski Karp Królewski".  
§3
Siedziba Stowarzyszenia mieści się w Kaniowie, ul. Czechowicka 18 A.
§4
Stowarzyszenie opiera swoją działalność na pracy społecznej ogółu członków, do prowadzenia swych spraw może zatrudnić pracowników.

Rozdział II
Cele i środki działania Stowarzyszenia
§5
Celem Stowarzyszenia jest organizowanie wędkarstwa, jako racjonalnej formy wypoczynku i rekreacji dla mieszkańców gminy Bestwina oraz innych osób, dla których wędkarstwo jest hobby i sposobem na spędzanie wolnego czasu, krzewienie idei ochrony naturalnego środowiska, rekultywacja obszarów poprzemysłowych, oraz ich ochrona i racjonalne użytkowanie.
§6
Stowarzyszenie realizuje swoje cele przez:
1.Propagowanie wędkarstwa w środowisku gminnym.
2.Organizowanie zawodów wędkarskich.
3.Prowadzenie własnego ośrodka zarybieniowo - produkcyjnego.
4.Ochrona użytkowanych wód przed zanieczyszczeniem i kłusownictwem.
5.Podejmowanie innych czynności i działań związanych z realizacją celów Statutowych.
6.Stowarzyszenie może prowadzić działalność gospodarczą, a  dochody uzyskane z tego tytułu w całości przeznaczone będą na cele realizacji zadań statutowych.

Rozdział III

Członkowie Stowarzyszenia ich prawa i obowiązki.

§7

Członkowie Stowarzyszenia dzielą się na:
1.Zwyczajnych i uczestników.
2.Wspierających.
3.Honorowych.

§8
1.Członkiem zwyczajnym Stowarzyszenia mogą być mieszkańcy gminy Bestwina oraz inne osoby, dla których wędkarstwo jest hobby i sposobem na spędzanie wolnego czasu.
2.Członkiem uczestnikiem może być osoba inna niż określona w ust. 1, m.in. osoby w wieku poniżej 16 - stu lat, za zgodą swych przedstawicieli ustawowych.
3.Członkiem wspierającym może zostać osoba fizyczna lub prawna, która zadeklaruje poparcie materialne dla Stowarzyszenia.
4.Członkostwo honorowe nadaje Walne Zebranie na wniosek Zarządu osobom, które położyły wybitne zasługi dla rozwoju rekreacji wędkarskiej i Stowarzyszenia. Członek honorowy posiada uprawnienia członka zwyczajnego i jest zwolniony od świadczeń członkowskich.

§9
O przyjęciu do Stowarzyszenia decyduje Zarząd.
§10
1.Członek Stowarzyszenia zwyczajny ma prawo:
a)Uczestniczyć w walnym zebraniu Stowarzyszenia.
b)Wybierać i być wybieranym do władz Stowarzyszenia na zasadach określonych nin. Statutem.
c)Kierować postulaty i wnioski do władz Stowarzyszenia.
d)Korzystać ze wszystkich urządzeń i rodzajów działalności Stowarzyszenia na zasadach określonych przez władze Stowarzyszenia.
e)Uprawiać wędkarstwo w wodach użytkowanych przez Stowarzyszenie, zgodnie z obowiązującym regulaminem połowu ryb.
2.Członek - uczestnik Stowarzyszenia ma prawa członka zwyczajnego za wyjątkiem:
a)Nie może być wybranym do władz Stowarzyszenia.
b)Nie może brać udziału w głosowaniu nad zmianą Statutu.
c)Nie może uchwalać stawek członkowskich.

§11
Członek Stowarzyszenia ma obowiązek:
1.Przestrzegać postanowień Statutu, wydanych na jego podstawie przepisów i uchwał władz Stowarzyszenia, ochronić jego mienie, jako wspólne dobro członków.
2.Opłacać regularnie roczne składki członkowskie i inne opłaty ustalone przez władze Stowarzyszenia nie później niż do dnia 30 kwietnia.
3.Brać czynny udział w pracach Stowarzyszenia, w tym uczestniczyć w walnych zebraniach.
§12
1.Członek Stowarzyszenia naruszający obowiązki określone w §11 ust. 1. może być ukarany przez jedną z następujących kar:
1)Upomnienie.
2)Cofnięcie zezwolenia na wędkowanie na okres od 1 - ego miesiąca do 1 - ego roku.
3)Wykluczenie ze Stowarzyszenia.
2.Zarząd może zobowiązać ukaranego do złożenia egzaminu ze znajomości Statutu i wydanych przez władze Stowarzyszenia przepisów i regulaminów, naprawienia wyrządzonej szkody lub wyznaczyć określony, szczególny obowiązek świadczenia pracy społecznej.

§13

Członkostwo ustaje wskutek:
1.Rezygnacji zgłoszonej na piśmie Zarządowi Stowarzyszenia.
2.Nie opłacenia składki rocznej.
3.Wykluczenie orzeczeniem Zarządu.

Rozdział IV
Władze Stowarzyszenia oraz zasady organizacyjne
§14
1.Najwyższą władzą Stowarzyszenia jest Walne Zebranie Członków.
2.W okresie między walnymi zebraniami, władzami Stowarzyszenia są:
- Zarząd Stowarzyszenia,
- Komisja Rewizyjna Stowarzyszenia.
3.Kadencja władz Stowarzyszenia trwa 4 lata.
4.Uchwały władz Stowarzyszenia  zapadają zwykła większością głosów przy obecności, co najmniej połowy liczby członków zwyczajnych.
5.Wybory do władz odbywają się w głosowaniu tajnym chyba, że większość członków opowie się za głosowaniem jawnym.
6. W razie zdekompletowania w trakcie kadencji składu Zarządu, Komisji Rewizyjnej, władze mają prawo uzupełnienia składu.
7.Władze Stowarzyszenia mogą w drodze uchwały odwołać ze swojego składu każdego członka z powodu jego bezczynności.
8.Walne Zebranie Członków jest władzą do podejmowania uchwał w pierwszym terminie przy obecności 1/2 uprawnionych do głosowania, a w drugim terminie niezależnie od ilości obecnych.

§15
Do rozpatrywania spraw członków za czyny określone w § 11. ust. 1. powołany jest Zarząd.

§16
1.Walne Zebranie Sprawozdawcze odbywa się corocznie, a sprawozdawczo – wyborcze, co 4 lata. W przypadku konieczności Walne Zebranie Sprawozdawcze może uzupełnić skład władz Stowarzyszenia.
2.Walne Zebranie zwołuje Zarząd Stowarzyszenia.

§17

Do kompetencji Walnego Zebrania należy:
1.Rozpatrywanie sprawozdań i wniosków Zarządu i Komisji Rewizyjnej.
2.Podejmowanie na wniosek Komisji Rewizyjnej uchwały w przedmiocie absolutorium dla ustępującego Zarządu.
3.Wybór Zarządu i Komisji Rewizyjnej.
4.Uchwalenie planu działalności, oraz budżetu Stowarzyszenia na kolejny rok.
5.Uchwalenie składek członkowskich innych opłat.

§18
1.Zarząd Stowarzyszenia składa się z 9 - 20 członków, wybranych przez Walne Zebranie w taki sposób, że w pierwszej kolejności dokonuje się wyboru prezesa, a w drugiej kolejności na jego wniosek pozostałych członków Zarządu.
2.Na pierwszym posiedzeniu najpóźniej w ciągu 7 - miu dni od dnia wyborów, członkowie Zarządu wybierają spośród siebie:
- jednego - dwóch wiceprezesów,
- sekretarza,
- skarbnika,
- gospodarza.
3.Zarząd zbiera się na posiedzeniu w miarę potrzeby, nie rzadziej niż raz na kwartał.

§19

Do kompetencji Zarządu Stowarzyszenia należy:
1.Przyjmowanie członków oraz prowadzenie ich ewidencji.
2.Organizowanie działalności wędkarskiej.
3.Organizowanie ochrony wód przed kłusownikami i innymi szkodami.
4.Organizowanie wędkarsko - rybackiego zagospodarowania użytkowanych wód.
5.Administrowanie majątkiem Stowarzyszenia, zaciąganie zobowiązań do wysokości środków własnych, prowadzenie działalności gospodarczej na własny rachunek, w tym dzierżawienie i nabywanie nieruchomości za własne środki.
6.Opracowanie projektów planu pracy i preliminarza budżetowego.
7.Zwoływanie Walnych Zebrań.
8.Rozpatrywanie spraw członków za czyny określone w §12. ust.1.

§20

Komisja Rewizyjna składa się z 3 - 5 członków wybranych przez Walne Zebranie, którzy wybierają spośród siebie przewodniczącego i z - cę przewodniczącego.

§21

Do kompetencji Komisji Rewizyjnej należy:
1.Kontrolowanie działalności Stowarzyszenia - statutowej, organizacyjnej i finansowej.
2.Występowanie w oparciu o ustalenia kontroli z wnioskami pokontrolnymi do Zarządu i żądanie wyjaśnień dot. zakresu działalności określonego w pkt. 1.
3.Składanie sprawozdań ze swojej działalności na Walnym Zebraniu, występowanie z wnioskami w przedmiocie absolutorium dla ustępującego Zarządu.
4.Członkowie Komisji Rewizyjnej mają prawo do uczestniczenia z głosem doradczym w posiedzeniach Zarządu.
5.Komisja Rewizyjna może kontrolować działalność Stowarzyszenia w każdym zakresie według swojego uznania, nie rzadziej jednak jak niż raz na rok.

Rozdział V

Majątek i fundusze Stowarzyszenia.

§22
Na majątek Stowarzyszenia składają się: nieruchomości, ruchomości, oraz fundusze. Dochody z działalności gospodarczej Stowarzyszenia służą do realizacji celów statutowych.

§23

Na fundusze Stowarzyszenia składają się:
1.Wpisowe, składki i opłaty członkowskie.
2.Dotacje i darowizny.
3.Inne dochody z działalności Stowarzyszenia.

§24

Do reprezentowania Stowarzyszenia oraz zaciągania zobowiązań majątkowych w jego imieniu uprawnieni są jednoosobowo Prezes Zarządu i skarbnik Zarządu, względnie dwaj członkowie Prezydium łącznie.

Rozdział VI

Zmiana Statutu rozwiązywanie się Stowarzyszenia.

§25

Zmianę Statutu uchwala Walne Zebranie większością 2/3 głosów w obecności, co najmniej ½ członków.

§26
Stowarzyszenie powołuje się na czas nieoznaczony.

Rozwiązanie się Stowarzyszenia wymaga uchwały Walnego Zebrania podjętej większością 2/3 głosów, przy obecności, co najmniej 2/3 liczby członków.

§27
W razie rozwiązania się Stowarzyszenia Walne Zebranie określi cel, na jaki zostanie przekazany majątek Stowarzyszenia, podejmując uchwałę zwykłą większością głosów.

Statut przyjęto w dniu 11 stycznia 2015 roku.

Zmiana zapisów – 27 stycznia 2019 r. ( §3; §24)