^ Do góry

Stowarzyszenie wędkarskie

Apel do członków SW KKK ale i ostrzeżenie

K O M U N I K A T

W związku z rozpoczęciem sezonu letniego na kąpielisku w Ośrodku Rekreacji i Sportów Wodnych w Kaniowie (akwen nr 5) Zarząd Stowarzyszenia Wędkarskiego „Kaniowski Karp Królewski” im. A. Gascha przypomina o obowiązku stosowania się do Regulaminu Stowarzyszenia Wędkarskiego „Kaniowski Karp Królewski”, a zwłaszcza § 4. pkt 9.„Zgodnie z ustaleniami należy użytkować akweny z poszanowaniem innych uprawnionych, użytkowników, jak: akwen „Oczko” - Koło Łowieckie „BAŻANT”, akwen „Żwirownia” nr 5 – UKS „SET” oraz Ośrodek Rekreacji i Sportów Wodnych, akwen „Miasteczko”- OSP Kaniów.”
Przypomnienie to Zarząd kieruje zwłaszcza do wędkarzy łowiących z tzw. „cypla” na akwenie nr 5 i wywożących zestawy w stronę plaży, basenu pływającego i pod pomosty boisk do kajak polo.
Apelujemy, aby w czasie słonecznej pogody, kiedy jest bardzo duża liczba osób korzystających z kąpieli w ORiSW oraz pływających na rowerach wodnych nie stosować przy  łowieniu z „cypla” łódek do wywożenia zestawów, nie używać i nie wyrzucać ciężkich zestawów oraz nie korzystać z rakiet zanętowych.
W przypadku kolejnych skarg kierownictwa ORiSW Zarząd Stowarzyszenia Wędkarskiego zmuszony będzie do zastosowania sankcji wobec wędkarzy nie stosujących się do Regulaminu i ww. zaleceń.