^ Do góry

Stowarzyszenie wędkarskie

"Pożegnanie Oczka" - Janusz Niemiec najlepszy

 

 

 

 

 

 

W sobotę, 12 września, Stowarzyszenie Wędkarskie „Kaniowski Karp Królewski” zorganizowało zawody wędkarskie pod nazwą „Pożegnanie Oczka”, dla niewtajemniczonych – chodzi o zakończenie połowów w akwenie „Oczko”, które powstałe przed laty w wyniku szkód górniczych. Wymarzona pogoda ściągnęła w to urokliwe miejsce ponad 50 wędkarzy. Zdjęcia TUTAJ
Tradycyjnie zawody rozpoczęły się od powitania uczestników przez prezesa Romana Sasa. Takie spotkania to zawsze także okazja do przekazania kilku informacji z życia Stowarzyszenia, a dzieje się coś cały czas, prowadzone są akcje sprzątania, wykaszania i wycinki samosiejek, prace związane z opuszczaniem lustra wody na „Oczku”, poszukiwanie ofert na zakup ciągnika i budowę garaży.
Kolejnym stałym punktem było losowanie stanowisk, po czym zawodnicy udali się na swoje miejsca i rozpoczęło się nęcenie oraz rozkładanie sprzętu.
Zawody na „Oczku” nigdy nie kończyły się jakimiś spektakularnymi wynikami, tutaj raczej królował zawsze sumik, a jest to ryba, które nie waży zbyt wiele.
Najwięcej na wagę położył Janusz Niemiec – 2,28 kg (a przypomnę, że Janusz np. w czasie zawodów na akwenach 2 i 6 złowił 30 karpi na łączną wagę 47,14 kg). Drugie miejsce przypadło Jackowi Januszowi – 1,70 kg, trzecie Arturowi Dorobiszowi – 1,58 kg, czwarte Kazimierzowi Łątce – 1,30 kg, piąte Wacławowi Ryszce – 1,05 kg, szóste – Dawidowi Wójcikowi – 1,03 kg.
Chociaż jedną sztukę udało się złowić 28 wędkarzom. Puchary najlepszym zawodnikom wręczali prezes Roman Sas i wiceprezes Dominik Malinowski.
Po zakończeniu zawodów można się było posilić wyśmienitą golonką i schłodzić gardła różnego rodzaju napojami.