^ Do góry

Stowarzyszenie wędkarskie

Wizyta studyjna gości z Roztocza

IMG 0036IMG 0038IMG 0039IMG 0042Dzisiaj (piątek, 18 września) w godzinach południowych Stowarzyszenie Wędkarskie „Kaniowski Karp Królewski” gościło w swojej nowej Rybaczówce gości z Rybackiej Lokalnej Grupy Działania ROZTOCZE. Rolę gospodarzy pełnili: prezes Roman Sas, skarbnik Jerzy Zużałek, członek Zarządu, gospodarz Rybaczówki, Janusz Niemiec wspomagani przez Panią Grażynę Sas. Wizyta w Rybaczówce nie była jedynym celem gości, wcześniej wysłuchali prelekcji Pani Barbary Wójcik w Podbeskidzkim Centrum Mikroorganizmów przy ul. Krzywolaków. Jest to miejsce, gdzie można zdobyć informacje i wiedzę o naturalnych technologiach, na bazie których opracowane są produkty sprzyjające nade wszystko naszemu zdrowiu w każdym aspekcie naszych działalności.
Prezes SW KKK Roman Sas zaprezentował akweny i samą Rybaczówkę, poinformował, jakie środki unijne za pośrednictwem Lokalnej Grupy Rybackiej „Bielska Kraina” Stowarzyszenie zdobyło i jakie wnioski zostały zrealizowane oraz jakie są dalsze plany. Pokrótce przedstawił sylwetkę patrona Stowarzyszenia Adolfa Gascha oraz 40-letnią historię Stowarzyszenia. Pani Grażyna Sas poczęstowała gości produktem lokalnym, tj. kołoczem kaniowskim, niestety, z uwagi na zbyt małą ilość czasu nie można było zaserwować specjalności Stowarzyszenia – wędzonego karpia, ale nic straconego. Pobyt w Kaniowie tak spodobał się przybyłym, że prosili o informację, kiedy odbędzie się Święto Karpia i już awizowali swoją obecność na nim.


Były pamiątkowe zdjęcia z robiącą ogromną furorę makietą karpia i goście pojechali w dalszą trasę, a kolejnym etapem ich studyjnego wyjazdu były Wilamowice.

 

IMG 0043 IMG 0044IMG 0046