^ Do góry

Stowarzyszenie wędkarskie

Sebastian Wilczek, Marcin Strempel i Kamila Korczyk zwyciężają w zawodach wędkarskich "Na zakończenie wakacji"

Zgodnie z uchwałą Walnego Zebrania Stowarzyszenie Wędkarskie „Kaniowski Karp Królewski” organizuje od 2015 roku zawody wędkarskie dla dzieci i młodzieży dwa razy w roku: z okazji Dni Dziecka oraz na początku września, nazywane „na zakończenie wakacji” lub też „jesienne”, chociaż jesień przychodzi troszkę później.
Uchwała w dalszym ciągu obowiązuje, więc SW KKK wystosowało do dzieci zaproszenie do udziału w zawodach w sobotę, 1 września, tradycyjnie na urokliwym „Oczku” przy ul. Wędkarskiej (dawna Gawlików). Zdjęcia TUTAJ
W tym roku Zawody Wędkarskie „Na zakończenie wakacji” współfinansowane były ze środków Unii Europejskiej w ramach działania „Realizacja lokalnych strategii rozwoju kierowanych przez społeczność” w ramach Priorytetu 4 „Zwiększenie zatrudnienia i spójności terytorialnej”, objętego Programem Operacyjnym „Rybactwo i Morze 2014 – 2020”.
Na zbiórce o godz. 8:00 zameldowało się pod opieką dziadków, rodziców czy też starszego rodzeństwa 40 dzieci. Wszystkich powitał prezes Stowarzyszenia, Roman Sas, wyrażając zadowolenie z faktu, że dzieci chcą aktywnie i na łonie natury spędzać czas, co nie jest w ostatnich czas zbyt popularne, a powinno być normą. Padły tradycyjne życzenia „połamania kijów” i taaaaakiej ryby.
Po losowaniu dzieci udały się na swoje stanowiska i rozpoczęły nęcenie. Sygnałem do rozpoczęcia zawodów był wystrzał z pistoletu hukowego.
Sprzętu, zestawu zanęt i przynęt mógłby się powstydzić niejeden z dorosłych wędkarzy. Również w technice łowienia młodzi wędkarze nie ustępowali dorosłym, zresztą wielu z nich już od kilka lat jest młodzieżowymi członkami SW KKK, więc i doświadczenia ma ogromne.
Tym razem szczęście w postaci chociaż jednej złowionej ryby uśmiechnęło się do aż 30 dzieci, jednakże najlepszy rezultat osiągnął Sebastian Wilczek – 1,11 kg. Drugie miejsce zajął Marcin Strempel – 0,81 kg, a trzecie Kamila Korczyk – 0,78 kg. Kolejne miejsca w rozwinięciu informacji. Wagi zwycięzców może nie są imponujące, ale przeważającymi zdobyczami były sumiki karłowate, a te z racji swojej karłowatości nie są zbyt dorodne.
Każde dziecko otrzymało nagrodę, którą sobie wybrało z całej gamy przygotowanej przez Zarząd Stowarzyszenia oraz słodki poczęstunek. Czołowa trójka oprócz nagród otrzymała puchary i dyplomy. Cała pierwsza dziesiątka odebrała dyplomy oraz okolicznościowe koszulki, które zostały przygotowane w ramach Projektu, tak więc żadne dziecko, mimo iż były takie, które nie złowiły żadnej rybki nie odeszło znad „Oczka” z pustymi rękoma.
Podsumowując zawody prezes, Roman Sas, raz jeszcze podziękował dzieciom za udział, pogratulował zwycięzcom, podziękował opiekunom za przybycie wraz z dziećmi, wyraził wdzięczność członkom Stowarzyszenia za przygotowanie brzegów akwenu do bezpiecznego wędkowania i za przygotowanie stanowisk a Lokalnej Grupie Rybackiej i Urzędowi Marszałkowskiemu za współfinansowanie organizowanych przez SW KKK zawodów wędkarskich, wyraził żal, że nie udało się mimo wielu petycji kierowanych do minister edukacji przedłużyć wakacji do końca 2018 roku i życzył wobec powyższego udanego rozpoczęcia roku szkolnego 2018/2019 i samych szóstek.