^ Do góry

Stowarzyszenie wędkarskie

Zmiany w Regulaminie

SW KKK LogoW zakładce Regulamin/Statut u góry strony internetowej Stowarzyszenia zamieszczony jest aktualnie obowiązujący Regulamin Stowarzyszenia Wędkarskiego „Kaniowski Karp Królewski”. W stosunku do roku poprzedniego nastąpiły pewne zmiany, dlatego Zarząd Stowarzyszenia Wędkarskiego „Kaniowski Karp Królewski” zwraca uwagę, aby się z nimi zapoznać. Zmiana nastąpiła również w Zezwoleniu na połów ryb (kalendarzyk). Wprowadzono dodatkową rubrykę - „Godzina zakończenia wędkowania na danym akwenie”. Jeśli dany wędkarz opuszcza akwen po złowieniu jednej ryby (dwóch ryb) lub też ma zapisaną złowioną „białą rybę”, zobowiązany jest wpisać godzinę zakończenia wędkowania i opuszczenia łowiska. Jeśli nie został wyczerpany limit złowionych ryb na dany dzień, można ponownie wrócić na łowisko.
W Regulaminie dodano zapisy dotyczące parkowania nad akwenem „Miasteczko”.
Zakazuje się parkowania na drodze dojazdowej do żwirowni obok akwenu „Miasteczko”, jak również wjazdu i parkowania na trawiastej części parkingu (za wyjątkiem zawodów). Zabrania się wjazdu i parkowania samochodów na wschodnim wale akwenu „Miasteczko”.
W przypadku drogi dojazdowej do żwirowni dopuszcza się wjazd celem wyładowania/zapakowania sprzętu. Samochód po wyładowaniu sprzętu należy bezwzględnie odstawić na parking. Wjazd na trawiastą część parkingu za wyjątkiem zawodów jest całkowicie zabroniony.
Na akwenach Stowarzyszenia wędkujemy:


- całą dobę, od momentu wykupienia zezwolenia na dany rok za wyjątkiem jesieni, gdzie reguły ustala Zarząd SW. Zabrania się wędkowania po wykorzystaniu limitu wpisywanych ryb na dany rok (25 dorośli i 10 młodzież). Nie dotyczy sportowego wędkowania na akwenach nr 1 i 4.
Uwaga! Po zarybieniu i otwarciu łowisk w ciągu jednej doby można wpisywać i zabierać tylko 1 sztukę ryb określonych w § 2 pkt 2 i 3.
Gatunki ryb wpisywane do kalendarzyka: karp, amur, sandacz, szczupak, tołpyga, sum, pstrąg (na odwrocie).
-Wszystkie wymienione gatunki po złowieniu bez zbędnej zwłoki wkładamy do siatki i wpisujemy do zezwolenia lub wypuszczamy. Oznacza to, że najpierw zajmujemy się złowioną rybą (wkładamy do siatki lub wypuszczamy) i wpisem do kalendarzyka (jeśli rybę zabieramy), a dopiero później zajmujemy się sprzętem.  
W trakcie trwania zawodów obowiązuje całkowity zakaz wędkowania na pozostałych akwenach Stowarzyszenia (za wyjątkiem zawodów z okazji Dnia Dziecka, Zawodów Karpiowych oraz Spinningowych – w tym wypadku można łowić na pozostałych łowiskach, na których nie odbywają się zawody).
Zakaz obejmuje również akweny nr 1 i 4.
Na akwenach nr 1 i 4 dopuszcza się łowienie okonia metodą spinningową przez cały rok. Czynny członek SW KKK, czyli taki, który w roku poprzednim miał wykupione zezwolenie, może łowić sportowo w okresie od 1 stycznia do czasu wykupienia zezwolenia - obowiązuje posiadanie legitymacji Stowarzyszenia oraz zezwolenia za rok poprzedni – zapis ten dotyczy tylko akwenów nr 1 i 4!
Każdy członek SW KKK, który stwierdzi wszelkiego rodzaju naruszenie Regulaminu i porządku zobowiązany jest do podjęcia stosownych do sytuacji działań. Należy również niezwłocznie powiadomić Zarząd lub/i Komisję Dyscyplinarną o zaistniałym fakcie.  
Od uchwały Zarządu w sprawie wykluczenia czasowego, pozbawienia członkostwa lub innej nałożonej kary zainteresowanemu przysługuje odwołanie do Walnego Zebrania Członków. Uchwała Walnego Zebrania Członków jest ostateczna.
W sprawach nieuregulowanych Regulaminem mają zastosowanie przepisy Statutu Stowarzyszenia Wędkarskiego „Kaniowski Karp Królewski”, a także obowiązującego prawa, w tym Ustawy o Rybactwie Śródlądowym, Prawa Wodnego, Rozporządzenia Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi w sprawie połowu ryb, Rozporządzenia Ministra Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej.