^ Do góry

Stowarzyszenie wędkarskie

Maksymilinan Czopek i Amelia Jurczyk najlepsi w zawodach wędkarskich dla dzieci

Ciepły poranek sprawił, że nad kaniowskie „Oczko” stawiło się 62 małych i troszkę większych wędkarzy, aby wziąć udział w Zawodach Wędkarskich z okazji Dnia Dziecka na zaproszenie Stowarzyszenia Wędkarskiego „Kaniowski Karp Królewski”. Tradycją jest, że każde dziecko otrzymuje nagrodę oraz słodki poczęstunek. Jest to możliwe nie tylko dzięki środkom finansowym wyłożonym przez Stowarzyszenie, ale również dzięki sponsorom, a w tym roku byli to: Sklep Lewiatan z Bielska – Białej, ul. Armii Krajowej, Edward Busz i firma Robinson, Marcin Hulbój – sklep wędkarski „Bogmar”, Marcin Jamrozik oraz Leszek Polakowski, który ufundował statuetki dla zwycięzców. Zdjęcia TUTAJ
Była bardzo dobra pogoda, dopisały dzieciaki, miały wspaniałe towarzystwo dziadków, rodziców, rodzeństwa, wujków, ale zawiodły …. ryby. Mimo znakomitych zanęt i przynęt różnego rodzaju oraz zapachu oprócz niezawodnych sumików, leszczy i płotek żaden inny gatunek nie połakomił się na te smakowitości, a szkoda, bo dziecku nawet złowienie maleńkiego sumika sprawia ogromną radość.
Okazało się, że jest jednak na „Oczku” takie miejsce, które zawsze daje szansę wygranej, tak było i tym razem. W losowaniu szczęście uśmiechnęło się do Maksymiliana Czopka i Amelii Jurczyk i ta para wyraźnie odstawiła resztę wędkarzy.
Wygrał Maksymilian Czopek, któremu udało się położyć na wagę 65 dkg rybek, druga Amelia Jurczyk miała ich 63 dkg, a trzeci Szymon Witoszek 33 dkg. W sumie chociaż jedną rybkę udało się złowić 23 wędkarzom, a największą sztukę, był to leszcz, złowiła Amelia Jurczyk i odebrała z rąk wiceprezesa Jana Adamca specjalną nagrodę. Pozostała klasyfikacja w rozwinięciu informacji.
Prezes Roman Sas pogratulował wszystkim zwycięzcom, podziękował za udział wszystkim dzieciom, a ich opiekunom za towarzyszenie przez cały czas zawodów swoim pociechom. Złożył podziękowania również sponsorom oraz członkom Zarządu Stowarzyszenia za przygotowanie i przeprowadzenie zawodów.
A same zawody były również okazją do wymiany doświadczeń, powspominania starych czasów, nawiązania nowych znajomości, no i zdobycia nagrody. Na pewno spędzony nad wodą czas przyniósł wiele wrażeń, pozwolił odpocząć, rodzicom i dziadkom po tygodniu pracy, a dzieciom po czasie spędzonym w szkolnej ławce.
Kolejne zawody dla dzieci odbędą się na zakończenie wakacji, albo jak kto woli, na rozpoczęcie roku szkolnego.
1 Czopek Maksymilian 0,65
2 Jurczyk Amelia 0,63
3 Witoszek Szymon 0,33
4 Kubiczek Mikołaj 0,28
5 Danielczyk Kamil 0,24
6 Krawczykiewicz Oskar 0,23
7 Jarczok Dawid 0,2
8 Mikoda Patryk 0,2
9 Jarczok Michał 0,18
10 Bawiec Maksymilian 0,15
11 Wilczek Sebastian 0,14
12 Kózka Adam 0,14
13 Broda Wojciech 0,12
14 Janik Patryk 0,11
15 Olek Michał 0,1
16 Kózka Amelia 0,09
17 Komór Sebastian 0,07
18 Zbijowski Wojciech 0,07
19 Kubies Adrian 0,06
20 Strempel Marcin 0,05
21 Tomanek Maja 0,05
22 Tanistra Karolina 0,05
23 Wilczek Miłosz 0,02