^ Do góry

Stowarzyszenie wędkarskie

Jak nie rybki to grzybki

Stowarzyszenie Wędkarskie „Kaniowski Karp Królewski” z powodzeniem stara się o środki unijne. Jednym z realizowanych obecnie projektów finansowanych z funduszy pozyskiwanych poprzez Lokalną Grupę Rybacką „Bielska Kraina” jest budowa Rybaczówki zlokalizowanej w okolicach skrzyżowania ulic Malinowa i Czechowicka. Oprócz tego Stowarzyszenie złożyło jeszcze dwa wnioski, oba pozytywnie rozpatrzone. Ten drugi finansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach działania „Realizacja lokalnych strategii rozwoju kierowanych przez społeczność” w ramach Priorytetu 4 „Zwiększenie zatrudnienia i spójności terytorialnej”, objętego Programem Operacyjnym „Rybactwo i Morze 2014 – 2020” z wyłączeniem projektów grantowych i dotyczy organizowania przez SW KKK cyklu 8 zawodów wędkarskich, a trzecim będzie zagospodarowanie terenu wokół Rybaczówki.
Pierwszymi zawodami po podpisaniu w Urzędzie Marszałkowskim Umowy były Zawody Drużynowe, a odbyły się one na akwenach nr 2 i 6 przy ulicy Malinowej. Zdjęcia TUTAJ
Na zbiórce o godz. 5:30 zameldowało się 14 drużyn, a z uwagi na bardzo ciekawe nazwy przedstawię je wszystkie: Karpiarze, znane z poprzednich lat Tarloki już się wytarły i zmieniły nazwę na Karasie, Delfiny, Miętus, Brygada Kryzys, Manhattan, RDJ, Rybiory, Team, Rosówa Team, Big Karp Team, Sąsiedzi, Frankowicze.
Brzegi akwenów podzielono na trzy sektory i w każdym z nich łowił jeden zawodnik z drużyny. Poranek powitał wędkarzy lekką mgłą, która szybko ustępowała pod wpływem słonecznych promieni. Słoneczko przygrzewało dosyć mocno, na dodatek księżyc jest w pełni, co zdaniem wędkarzy nie za bardzo sprzyja aktywności ryb, dlatego też nie było jakichś rekordowych wyników, ale i tak zwycięzcy, Delfiny, w składzie: Jacek Janusz, Janusz Niemiec i Artur Dorobisz zanotowali 9, 44 kg.
Druga drużyna – Karpiarze w składzie Kazimierz Łątka, Marek Lis i Tadeusz Maroszek złowiła 7, 81 kg. Statuetki za trzecie miejsce odebrała Brygada Kryzys: Maciej Czajciński, Wacław Czajciński i Aleksander Greń, a na wadze położyła 6, 84 kg różnych gatunków ryb. Tuż za podium znalazła się RDJ z wynikiem 5, 89 kg w składzie Janusz Hałas, Dariusz Nejman, Ryszard Kwak.
Dzięki środkom zewnętrznym udało się sfinansować zakup nagród dla 10 najlepszych drużyn oraz statuetki dla wszystkich zawodników, którzy zajęli pierwsze trzy miejsca.
A tytuł? Nasze tereny pożwirowe znane są z tego, że rosną na nich dorodne grzybki i dzisiaj niektórzy z wędkarzy mogli się pochwalić zamiast rybkami okazami grzybów. Niestety, waga tych ostatnich nie była brana pod uwagę przy ustalaniu kolejności zwycięskich drużyn, ale niedzielna jajecznica z grzybami zapewne zrekompensuje ten żal.
Miejsce Nazwa drużyny Waga Nazwisko i imię Nazwisko i imię Nazwisko i imię
1 Delfiny 9,44 Dorobisz Artur Janusz Jacek Niemiec Janusz
2 Karpiarze 7,81 Łątka Kazimierz Lis Marek Maroszek Tadeusz
3 Brygada Kryzys 6,84 Czajciński Maciej Czajciński Wacław Greń Aleksander
4 RDJ 5,89 Hałas Janusz Nejman Dariusz Kwak Ryszard
5 Karasie 3,77 Górka Bogdan Łukaszek Andrzej Krywult Przemysław
6 Krokodyle 3,76 Ochman Edward Łuczkowski Józef Pasierbek Paweł
7 Team 2,30 Kotas Ryszard Kotas Krzysztof Botorek Leszek
8 Big Karp Team 1,50 Olek Jan Olek Rafał Rychta Konrad
9 Manhattan 1,28 Gawor Damian Mikoda Zbigniew  
10 Rosówa Team 1,17 Drużbański Bartłomiej Święs Szymon Szwed Konrad